Program BIBLIA dla systemu MS-DOS, ale działa też pod systemami Windows (98/2000/XP/Vista), w tych ostatnich już tylko w emulatorach DOSa


Strona glówna


Spakowana całość (okolo 25MB) razem z emulatorem DOSa gotowym do pracy: dosbox.zip

Plik należy rozpakować na dysku C:
Następnie wchodzimy do katalogu dosbox na dysku C:
Uruchamiamy emulator DOXbox poleceniem 'dosbox.exe'
Środowisko jest tak skonfigurowane, że uruchamia się automatycznie program Norton Commander z otwartym menu. Poleceniem Biblia (I) uruchamiamy program. Można też spod Nortona wejść do katalogu Biblia13 i uruchomić program poleceniem Biblia13.exe


Sam program Biblia (okolo 21MB): b.zip (Jeśli masz jeszcze starszy komputer z systemem np. Win98 albo Win95) to pewnie program uruchomi się bez emulatora (polecenie Biblia13.exe)

Jeśli interesuje cię sam emulator to poleam. Działają w nim chyba wszystkie programy DOSowe, jakie pamiętam jeszcze sprzed ponad 10 lat.
DOSBOX dosbox0.72-win32-installer.exe

Program rozpakowujacy : Pkunzip.exe Obecnie programy rozpakowujące sa dość powszechnie dostępne. Można użyć też programu Total Commander, ktory ma wbudowany program do pakowania i rozpakowywyania.


Ostatnie poprawki w programie zostaly naniesione : 06.01.2000. Ta wersja nie będzie już rozwijana. Może kiedyć trzeba będzie to przepisać pod okienka.


Pierwsza wersja programu z 1996 roku: nt.zip